הורים מספרים

 

"הגעתי למיכל להדרכת שינה , אחרי חודשים קשים בהם בקושי ישנו. בני היה מתעורר המון פעמים בלילה, לעיתים התעוררויות מאד ארוכות. קשה לתאר במילים מה זה עושה לחיים.. לבית מצאנו את עצמנו ערים לפעמים 4 שעות באמצע הלילה, והוא כבר אינו תינוק בן יומו.

מיכל הקשיבה והכילה את המצב.

 לא ביקרה את ההנקה וגם לא את מה ששמעה אלא פתחה קו מחשבה נוסף, נתנה מידע והצעות והייתה אוזן קשבת.

חזרתי הביתה עם הרבה כוח להתחיל בשינוי (שאגב הוא היה קטן מאד, אבל השפיע על הכל מההרדמה ועד השינה במהלך הלילה).

כבר באותו הלילה הצלחתי להרדים את בני , ללא תלות בהנקה. 

הרבה פעמים אנחנו יודעים את הפתרונות , קוראים ושומעים. אבל לפעמים מספיקה פגישה אחת עם אשת מקצוע מנוסה ורגישה כמו מיכל , כדי לקבל את ההדרכה הרלוונטית ולהתחיל ביישום שלה. אם יש לכם קושי – ממליצה בחום להגיע אליה".

 עדי זהר, תל אביב, 17.7.18

 

אלון לבנת

"הגעתי למיכל גרי דרך חברים משותפים בנוגע לבני (היחיד לעת עתה) דויד. המפגש עם מיכל היה נעים, מחזק ומלמד. מיכל הקדישה זמן רב ותשומת לב מרובה בכדי להכיר אותנו ואת דויד, את אופן ההתנהלות שלנו ושלו עד כה. וכך כאשר הגענו לשלב הייעוץ – היא כבר ידעה בדיוק מה אנחנו צריכים ואיך אנחנו יכולים להתנהל. חשוב לי לציין שלאחר מפגש אחד כבר הצלחנו ליישם את כל המלצותיה של מיכל ולפתור לא מעט קשיים (בעיקר בנושא סדר יום, הנקות ושינה). מיכל גם המשיכה לעקוב אחרי ההתקדמות שלנו בטלפון ובמייל והמשכתי להעזר בה מידי פעם טלפונית, תמיד בשמחה ואהבה. מיכל חיזקה אותי מאד. נתנה לי ׳אישור׳ לאינטואיציה הפנימית שבי וחידדה דגשים חשובים שהולכים איתי עד היום. אין לי ספק שאמשיך להשתמש בשירותיה האדיבים והמצויינים גם בילד הבא ובזה שאחריו (בלי עין הרע)".

יעל נחשון לוין, תל אביב, 27.11.12

 

"מיכל הגיעה לביתנו מספר פעמים בתקופה שהיתה קשה וסוערת מבחינות רבות. בכל פעם שמיכל באה, היא נכנסה לחיינו ולליבנו בכבוד וברגישות האפייניים לה, הבינה את התמונה טוב יותר ממה שיכולנו לתאר, ומצאה בדרכה העדינה והנבונה את הפתרונות הנכונים ביותר עבורנו. למדנו ממנה כל כך הרבה והפקנו תועלת יומיומית כה יקרה, עד כדי כך ששאלנו את עצמנו כל פעם מחדש: מדוע לא הזמנו אותה עוד קודם בעצם? מיכל עזרה לנו להשכין שלוה בביתנו ובחיינו, והידיעה שיש לנו פתרונות לקשיים שמתעוררים נסכה ביטחון בכולנו. אנו מודים מקרב לב על הכלים שמיכל נתנה לנו, שאפשרו לנו להנות מאוד מהשנה החשובה הזו".

תמי קושניר, תל אביב, 22.11.12

 

"אז תודה תודה תודה שבאת אתמול. היה לי כיף לראות ולשוחח איתך. את משרה רוגע רב ואווירה של "הכל אפשרי". כל שנותר לי הוא להידבק 🙂 "

 חני סער, תל אביב, 5.11.12 

 

הרומן שלי עם השמיכלי

 היום, שמונה חודשים אחרי שנולדו לנו אורי ונעמי, אני יכולה להגיד בפה מלא שלגדל את התאומים האלה זה פשוט תענוג צרוף! אם הייתם פוגשים אותי לפני שבעה חודשים, הייתם שומעים מנגינה קצת שונה. נעמי ואורי הם הילדים הראשונים שלנו. אני מניחה שכל ההורים לוקים בהלם קל עד קשה כשהילד מגיע הביתה וצריך להתחיל ולהתמודד עם סידרה של פעולות מורכבות (האכלה, סגירת תיקתקים, החלפת חיתול, פתיחת תיקתקים, אמבטיה, סגירת תיקתקים ואז עוד קצת תיקתקים) כל זאת תוך תוך חסך שינה שרק שבויים בכלא סיני מכירים. תכפילו את זה ב- 1.68 ותקבלו את הקושי בלהתמודד עם תאומים. עוצמת הרגשות, הקושי הפיזי, הבלבול והעייפות הפכו אותי לשבר כלי מיבב שרק מנסה לשרוד עוד יום ועוד יום (בהצלחה חלקית בלבד). כאן נכנסה מיכל. עם המון סבלנות, ידע ותמיכה היא עזרה לי לשרוד (ואפילו חביאר והילדים יצאו בשלום מהקרב). כל הידע שקיבלתי ממיכל סייע לי, אבל בלי ספק, הכלי החשוב ביותר, שעשה את ההבדל הגדול ביותר בזמן הקצר ביותר, היה השמיכלי. הילדים התאהבו מיד בחיבוק של השמיכלי. כבר בלילה הראשון עברנו מקימה כל שעתיים וחצי לקימה כל 4 שעות! העיטוף בשמיכלי הפך להיות חלק משגרת הערב שלנו – אוכל, אמבטיה, שמיכלי ולמיטה. השמיכלי לימדה אותם לזהות בין יום ללילה ולדעת שעכשיו מצופה מהם ללכת לישון (השתמשנו רק בלילה), עזרה עם כאבי גזים (השמיכה לוחצת בנעימות על הבטן) ובאופן כללי הרגיעה את הרוחות. לאחר חודש ושבוע עם השמיכלי הילדים עברו לישון לילה שלם (6 שעות רצוף) ועבור תינוקות שנולדו במשקל 2 קילו זה מאוד מוקדם. אפשר להגיד שהתחלנו להנות מההורות אחרי חודש וחצי, כי כשישנים הכל נראה יותר טוב… מגיל חודשיים וחצי הילדים ישנים מהשעה 19:00 ועד 7:00 עם האכלה אחת ב- 5:00. תענוג צרוף! הילדים ישנו עם השמיכלי עד גיל 4 חודשים, אז הם באופן טבעי וברור לחלוטין הבהירו לנו שהם לא זקוקים לה יותר. השינה שלהם לא הורעה אף לא ללילה אחד.

כל חברה שלי שיולדת מקבלת מתנה שמיכלי! אני לא יכולה להמליץ בפה מלא יותר על שום דבר! כל מי שרוצה לשמוע יותר פרטים מוזמן להתקשר בשמחה.

 אסנת פנקס, אמא של נעמי ואורי, חולון, פברואר 2011

 

מיכל הגיעה אלי כשבני היה בן כחודשיים. מכיוון שאין לי משפחה בארץ, מיכל סיפקה עבורי את התמיכה הנפשית והפרקטית שלה הייתי זקוקה. הימים בהם מיכל הגיעה היו הימים "הטובים" שלי, כי קיבלתי הרבה חיזוקים וטכניקות להרגעה ולהרדמה של בני. בני התקשה בהרדמות, ועד שמיכל הגיעה לקח לי 40 דקות להרדים אותו כל פעם. מיכל לימדה אותי איך לעזור לו להרדם יותר מהר (עכשיו לוקח לו 10-20 דקות, והוא לא זקוק לידיים + כדור פיזיו הרבה פעמים). מיכל באה בגישה מאוד פתוחה, ומקבלת לדעות שונות, ולא באה עם משנה סדורה. היא רגישה מספיק לדעת מתי להציע מה, ונותנת ליולדת ולתינוק להוביל בקצב שלהם, במרחב שלהם. אני ממשיכה להתייעץ עם מיכל בכל דילמה ושאלה (עצירות, נסיעות באוטו, נסיעות לחו"ל, ועוד ועוד). תודה רבה! 

 

“שמיכת הקסמים של מיכל…”

ילדה שלישית, מה עוד אפשר לחדש?

ובכן, סוף שבוע קשה של בכי אין סופי וחוסר שקט של הגוזלית הקטנה שלי (שהיא רק בת חודש וחצי)  הביא אותי לחפש קצת נחמה…

בשיטוט מקרי באינטרנט הגעתי לאתר של מיכל והחלטתי להתקשר.

כבר בשיחת הטלפון היא נשמעה מקסימה והרגשתי שאני חייבת לפגוש אותה. מיכל הגיעה עם חיוך ענק וגם אני התחלתי לחייך והרגשתי הרבה יותר טוב. היא ישבה והקשיבה והיה בה משהו כל כך כן ואמיתי שאפשר לי להפתח ולשפוך את ליבי.

אז נכון שאני כבר אמא ותיקה, למודת ניסיון ויודעת שגם הבכי הכי נורא הוא רק זמני, אבל עדיין הרגשתי שאחרי סוף שבוע סוער במיוחד של גזים וחוסר שקט של הקטנה אני חייבת למצוא את האיזון שלי בחזרה. הפגישה עם מיכל עשתה זאת.

יכולת האמפתיה שבה, החיזוקים שהיא נתנה לי על הדרך שלי גרמו לי להרגיש שמה שאני עושה הוא נכון ותחושת הביטחון שקצת התערערה בימים האחרונים שבה אלי.

החידוש המדהים שגיליתי בזכותה הוא ה”שמיכלי” . או כפי שאמרתי לה בטלפון לאחר יום מוצלח של שימוש בשמיכה: “שמיכת הקסמים”.

האמת היא  שבהתחלה הייתי מעט סקפטית לגבי העניין, כיוון שאת שיטת העיטוף וסגולותיה הכרתי כבר ואף נהגתי להשתמש בה בעזרת חיתול בד. אבל משום מה תמיד זה לא היה מושלם ופעמים רבות מצאתי את הגוזלית שלי נאבקת בעיטוף ולא שקטה.

כשמיכל הראתה לי כיצד לעטוף אותה בעזרת ה”שמיכלי” התחולל  שם קסם. לא יודעת מה בדיוק, אולי בשמיכה היו כמה טיפות של חום, רכות, ביטחון וליטוף… ואולי משהו אחר. העיקר הוא שראיתי איך תוך דקות ספורות  הגוזלית שלי רגועה, שלווה, נינוחה , מאושרת ו…מוכנה לשינה עמוקה, עמוקה, מתוקה, מתוקה. וכך באמת היה.

בהתחלה חשבתי שזה מקרי, סתם מזל… אבל כעבור מספר ימים, ראיתי איך הקסם ממשיך לפעול בכל פעם מחדש.

אז מיכל יקרה, תודה ושוב תודה על ההקשבה, החיזוק, התמיכה ו…השמיכה. אני בהחלט ממליצה בחום על מיכל ושמיכת הקסמים… לכל אמא או אבא שרוצים להעניק לגוזל/ית שלהם שינה טובה, רגועה, בטוחה ומתוקה.

גלי, רמת אפעל, אוקטובר 2011

17.10.10

 

הגעתי למיכל כי הייתי צריכה עזרה עם התינוקת שלי בת ה – 4 חודשים שניסיתי לגמול מהנקה לקראת החזרה לעבודה. נסיונות רבים לתת לה בקבוק נגמרו בצרחות של שעות ובחוסר היענות. מיכל באה אלינו הביתה ובמשך שעתיים נעימות ורגועות בילתה איתי ועם התינוקת, שאלה שאלות, ענתה על שאלות, שימשה אוזן קשבת, חיזקה אותי ונתנה לי המלצות כיצד לפעול, גם בנושא של הבקבוק וגם בהרבה נושאים אחרים שעלו בפגישה, והכל בסבלנות ובמקצועיות. העצות של מיכל עבדו בצורה מדהימה. בעיית הבקבוק נפתרה באופן מיידי ושחררה המון לחץ אצלנו בבית. יתר העצות פשוט עשו לנו חיים יותר קלים. אני מאושרת שפניתי למיכל ואני בטוחה שאמשיך להתייעץ איתה בהמשך הדרך. מיכל, תודה! (לי-טל אמא של איה)

 

מיכל, נדב לוסטר

רציתי לומר לך תודה על כך שהיית קשובה, רגישה, חמה, חייכנית, נעימה,מלאת אמפטיות, נתינה ומקצועיות. מה הייתי עושה בלעדיך?! מיכל עזרה לי בכל תחום, נפשי ופיזי. בתור אם טרייה שרק יצאה מבית החולים אשר צריכה להכניס "לסטטוס" החדש – נשואה פלוס אחד, היא הייתה שם בשבילי ובשביל נדב. בזמן שרציתי לישון היא החזיקה את נדב על הידיים, בזמן שכאבתי היא הקשיבה ושמעה, בזמן שלא ידעתי מה ואיפה לקנות דברים לילד היא באה איתי והמליצה על מקומות, בכל זמן נתון שהייתי צריכה אותה היא הייתה שם. חייכנית ומלאה חום.ממליצה בחום!!
שרית, רועי ונדב לוסטר 20/12/2009

 


ים שבתאי

כשים שלנו נולד, והגענו איתו הביתה מבית החולים, הופתענו לגלות כמה אנחנו לא יודעים,

וכמה כל הידע שניסינו לרכוש לפני הלידה לא עוזר, כשעומדים פנים אל פנים מול התינוק הפרטי שלך. עייפה ומותשת מהלידה, המום ותשוש מסדר היום החדש. היינו נרגשים אבל חרדים, והמומים מהכניסה לשגרה חדשה ומפתיעה בה היום התכווץ לסדרות חוזרות של האכלה, החתלה, מעט משחק, ושינה קצרה… קצרה מדי… הייתה הרבה שמחה והתרגשות מהילד החמוד והמדהים, אך מסביב לכל זה שררה אווירה של חוסר ביטחון נוראי: האם מה שאנחנו עושים נכון ? איך עושים את זה ? ואולי אנחנו עושים משהו לא טוב? האם יש לילד חום ? ואיך יוצאים איתו מהבית ? ולמה הדבר הזה שקנינו לו לא עובד ? ואיך פותרים את הבעיה ההיא ? כמו הורים רבים בדור הזה, אנחנו גרים רחוק מן ההורים שלנו, ובננו הבכור נולד לנו כשהסבתות שלו כבר לא צעירות וכבר די רחוקות מחוויית ההורות שהייתה להן. לכן, לא זכינו לליווי הצמוד ולייעוץ שזכו לו הורים בדורות הקודמים, שגרו סמוך להוריהם וילדו בגיל צעיר יותר. מצאנו את עצמנו בלי מישהו שיוכל להרגיע, להסביר, לייעץ, להקשיב, לתת יד ולהנחות. הפער בין הדורות, בהשקפת העולם, בידע שהצטבר על גידול תינוקות והפער בגישות להורות – לא הקלו. היה לנו צורך במישהו בעל ניסיון, בן-דורנו והקרוב להשקפת עולמנו, שיוכל להבין אותנו, ללוות אותנו ולייעץ לנו. ואז הגענו למיכל. מיכל ליוותה אותנו כברת דרך ארוכה החל משבועיים לאחר לידתו של בננו ים. עם הזמן תכיפות הפגישות הותאמה לתקופה ולצרכים השונים שלנו, וגם אופי הפגישות השתנה מתקופה לתקופה. מיכל היא אדם מקסים. רגישה, חכמה, עמוקה, עדינה, סבלנית, מהירת-מחשבה ופקחית, נעימה וחמה, ובעלת חוש הומור משובח. אחרי המפגש עם אנשי הצוות של מחלקת היולדות והמלונית, שרצו לעזור אבל תמיד היו עסוקים ולחוצים, ולא תמיד סבלניים, מצאנו את עצמנו עם אשת מקצוע מעולה וקשובה. מיכל אפשרה לשנינו לדבר ולעבד דברים בתקופה בה הדברים קורים מהר מאוד ובאופן מאוד אינטנסיבי. השיחות איתה אפשרו התבוננות פנימה על מה שעובר עלינו, אל מול אדם קשוב שהיה שם בשבילנו. והיא תמיד עשתה זאת כשהיא מראה הרבה כבוד ורגישות לדרך שבה אנחנו – כהורים – רואים את הדברים, גם כשהיא חשבה אחרת מאיתנו. בניגוד לאנשים בעלי רצון טוב שמערערים לך את הביטחון תוך הפגנת ידע ומיומנות כשהם נותנים לך תחושה שאת/ה לא יודע/ת, מיכל יודעת להעצים, לתת ביטחון. כל פגישה עם מיכל הסתיימה בהתקדמות שלנו, בתחושה שאנחנו יכולים יותר ובטוחים יותר. מיכל סייעה לנו במישורים רבים. היא העניקה לנו תמיכה רגשית. ייעוץ מקצועי. היא אפשרה לנו לנוח, נתנה לנו הפוגות לאכול, להתקלח, לנשום אוויר. והיא ידעה לעזור בעצות טכניות. היא הייתה זמינה לנו גם מחוץ לפגישות, לשאלות המוזרות ביותר. היא תמיד הייתה שם בשבילנו. ואם משהו נראה פחות דחוף, ידענו שבעוד שבוע, בפגישה הבאה, מיכל כבר תסביר, ותראה ותרגיע. מיכל היא לא מאלה שישיבו תשובה שהיא לא שלמה איתה. היא תמיד הייתה מוכנה לברר עבורנו ולהתעדכן בדברים שלא הייתה בטוחה בהם, והיא קישרה אותנו עם אנשי-מקצוע מצוינים, החל בפיזיותרפיסטית לתינוק שתחליף את זו הלא-מתחשבת מקופת-החולים וכלה במדבירי-זבובים שאינם משתמשים בכימיקלים רעילים, כדי לפתור ויכוח בין ההורים בשאלה מה יותר חשוב – להגן על הילד מחרקים או לא להכניס לבית כימיקלים שעלולים לפגוע בילד. אנחנו מלאים הכרת-תודה ואהבה למיכל על כל הדרך שעשתה איתנו וכל הסיוע שהגישה לנו. וממליצים בחום להורים השבים עם ילד או ילדה חדשים הביתה, נרגשים מבולבלים ולחוצים, עייפים וזקוקים ליד מסייעת, לפרגן לעצמם ולפנות לסיוע החם הרגיש והמיומן של מיכל.
תמי, גיל וים שבתאי-קליין 25/11/2009

שלום!

קרובת משפחה שלי ילדה תינוקת ראשונה ומאחר והיא גם אם חד הורית, היה לי ברור שאני מעניקה את מיכל כמתנת לידה. הטלפון לא אחר לצלצל: "היא מקסימה!, איזו אישיות!", התרגשה היולדת, "היא כל כך עזרה לי…" מיכל גרי היא מקצוענית אמיתית ובעלת אישיות מדהימה. עזבו אתכם מלקנות עוד בגד ועוד צעצוע שממילא כולם יקנו. מיכל גרי היא מה שאמהות טריות באמת צריכות.
אריאלה זמיר 27/07/2009


אופיר הורוביץ

שלום רב,

את מיכל הכרתי ברגעים קשים שחוויתי לאחר הלידה שלי. ידעתי לחתל, לרחוץ ולהאכיל, אבל תמיכה נפשית לה הייתי זקוקה לא היתה לי מספיק. גם מה שאמרו לי מהסביבה הקרובה לי לא סיפק אותי, הייתי צריכה מישהי אובייקטיבית. לאחר שקראתי (לפני הלידה) את הספר "הלוחשת לתינוקות" לא הפסקתי לחשוב למה אין מישהי כזו שמגיעה הביתה ועושה סדר בראש ובבית… אז בפורום שנכנסתי הבעתי את המשאלה הזו ואמרו כן, יש דבר כזה והפנו אותי לדולה פוסט-פארטום וכך הגעתי למיכל. מיכל נכנסה אלי הביתה עם חיוך מלא ומיד הרגשתי שזהו יש לי הצלה, אופיר ביתי הינה תינוקת נוחה, אך עם זאת אצלי הדברים לא היו כשורה (ואכן אובחנתי מאוחר יותר עם דיכאון לאחר לידה). מיכל לא הפסיקה להחמיא לי ולהראות לי את הצדדים החיובים בחיי ובהתנהגות התינוקת שלי. כשמיכל היתה מגיעה היא היתה מטפלת באופיר ואני רק דיברתי ודיברתי כאילו מיכל היא המטפלת שלי ואכן כך היה, קיבלתי תמיכה ממיכל וגם טיפים שונים ומיכל ליוותה אותי גם בתחילת תהליך האבחון ותמכה והיתה שם כל הזמן. גם אם היתה לי שאלה הרמתי טלפון וקיבלתי תשובות.כאשר כבר עמדתי על דעתי החיובית והטיפול שהחלתי בו התחיל להשפיע נפרדתי בצער רב ממיכל שהפכה לחברה טובה. עכשיו אני כבר יודעת שכל חברה שלי שתלד כבר תדע על מיכל ועל העזרה הנפלאה שהיא יכולה להעניק.
מיכל שוב תודות ונשיקות חמות.
אוסי הורביץ 5/7/2009
שלום רב,

חווית ההנאה המושלמת לאחר לידת ביתי הבכורה נעכרה במקצת לצערי עקב בעיות בריאותיות ששבו ופקדו אותי כחודש לאחר הלידה ונמשכו עד לפני כשבוע… עברתי ניתוח לא קל באזור הבטן – שלצערי לא סיים את המסכת… לאחר ביקור נוסף בבית החולים שנמשך כשבוע וכלל מספר אופרציות רפואיות לא קלות, בעלי חזר לעבודתו ואני התעתדתי לשוב הביתה לטפל בסופי המתוקה שלי. מצבי היה כה חלש ורעוע והיה לי ברור שלא אוכל לתפקד באופן אופטימלי ויהיה עליי לנוח מעט ולקבל תמיכה וגיבוי בטיפול בסופי. למזלי הרב, קיבלתי המלצה חמה מחברה על מיכל המקסימה שסייעה לה רבות עם הולדת בנה. מיכל סייעה לי בימים הראשונים הללו של ההחלמה והנעימה לי ולסופי את הזמן. התאפשר לי לנוח למספר שעות כשמיכל היתה מגיעה – מנוחה פיזית וגם נפשית – שזה לא פחות חשוב לאחר תקופה כה קשה… היא דאגה כל הזמן שאוכל ושאנוח וטיפלה בסופי באהבה ומקצועיות רבה. סופי מצידה היתה נינוחה עם מיכל וקיבלה אותה בשמחה. חשתי גם סוג של חיזוק הביטחון באותם ימים קשים כאשר ידעתי שאם אחוש ברע יש איתי מי שתתמוך ועליה אני סומכת לגמרי. אני מודה .מאוד על אותן שעות נעימות של סיוע תמיכה והמון אהבה! בברכה ותודה
שרון וסופי ויינשטיין הוד-השרון 4/11/2008


עמרי ורותם גוזני

את מיכל גרי פגשתי לפני הולדת בני עמרי,

מכיוון שכבר הייתי אם לרותם בת השנתיים , חיפשתי מישהי שתוכל לתמוך ולעזור לי בטיפול בשני הילדים בשעות אחה"צ. כבר במפגש ההכרות שערכנו ( עוד לפני הלידה ), התרשמתי שמיכל היא בחורה נעימה, אחראית ורצינית ובמקביל בעלת ניסיון וידע מתוקף היותה אם לשניים. ואכן בשבועות הראשונים שלאחר לידתו של עמרי, ראיתי איך באופן מיידי נוצר קשר חם בין משפחתי ומיכל. לעיתים העזרה באה לידי ביטוי בכך שמיכל החזיקה את עמרי על הידיים במשך כמה שעות כאשר הוא סבל מגזים ואני הייתי זקוקה להפסקה או לזמן איכות, עם בתי הגדולה ולפעמים דווקא אני התפניתי להניק את התינוק ומיכל ישבה ושיחקה עם רותם בהנאה רבה. תמיד הרגשתי שמיכל מקרינה שלווה וביטחון וקשובה לצרכים של כולנו והכל מלווה בחיוך. לאחר כמה שבועות, כשהבית נכנס לשגרה חדשה, נפרדנו ממיכל בצער רב אך בידיעה שנשמור על קשר בעתיד. אני ממליצה בחום על שירותיה של מיכל כתומכת לאחר לידה לכל אישה שמפרגנת לעצמה…
שירלי גוזני 14/09/2008

עיינה גרנאי

למיכלי שלנו, האישה הנחמדה,

רציתי לומר תודה שעזרת לאמא שלי לצאת מהשוק אחרי שנולדתי, אני הייתי מותק, זו היא שקצת התחרפנה. הורמונים של אחרי לידה. את יודעת איך זה – היה לי כיף שבאת אלינו הרמת אותי על הידיים, דיברת ושיחקת איתי ובעיקר העברת לי המון. אנרגיות חיוביות, ומלא חום ואהבה. גם אמא שלי חיכתה לימי רביעי – לעצות, לידע ולפרגון שלך. נתת לה מלא ביטחון שהיא לא גורמת לי לנזקים בלתי הפיכים. (חבל, ככה היא הפסיקה לקנות לי בגדים יפים כל יומיים) ביננו, היא לא היתה צריכה הרבה, רק מישהו שיקשיב לה, שתינו …יודעות כמה היא מדברת. בקיצור, את הדולה הכי – הכי שיש בזכותך, גם אני רוצה להיות דולה פוסט פארטום כשאגדל אבל רק בתנאי שתמיד יבטיחו לי תינוקות חמודים כמוני! אוהבת מאוד,
עיינה גרנאי (אמא שלי, ורד, עזרה לי להדפיס במחשב) 1/12/2008

לאחר הלידה של בני, חשתי כמו רבות מהנשים שמחה ואושר רב אך גם חוסר ביטחון ובלבול. חיפשתי משהו שיספק לי תמיכה וכך הגעתי למיכל. השיחות עם מיכל היו נינוחות ונעימות וכללו קצת "טיפים" מאם ותיקה, הרבה הקשבה, עידוד ואמפטיה. מיכל חיזקה אותי באמהותי ועזרה לי למצוא את הביטחון שלו הייתי זקוקה כדי להבין שאני אמא טובה. השיחות עזרו גם למצוא את האיזון בין היותי אמא לבין שאר המרכיבים בחיי, יחסי עם בעלי ומשפחתי והזהות שלי כאדם. אני ממליצה בחום על מיכל כתומכת לאחר לידה לכל אשה שילדה. התמיכה, העידוד, העצות והחום. עזרו לי לעבור תקופה נפלאה אך גם לא פשוטה.
בברכה, שירלי שרבי – אמא לאדר בן 11 חדשים 18/02/2008